23.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Në Prevallë, edhe 23 vendime për rrënimin e objekteve pa leje

Prevalle-vilat pa lejeInspektorati i MMPH-së gjatë ditës së sotme I ka shpërndarë në Prevallë 23 vendime në secilin objekt veç e veç, atyre që nuk kanë leje duke urdhëruar kështu rrënimin e tyre nga vet pronarët.

Sipas vendimeve nëse brenda një afati kohor prej 15 ditësh pronarët nuk I largojnë objektet e tyre pa leje, këtë do ta bëjë ministria dhe shpenzimet do t’i bartin vet ata.

Ditë më parë, ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Dardan Gashi, nëpërmjet një vendimi ka urdhëruar të rrënohen të gjitha objektet pa leje brenda Planit Rregullues Urban – Prevalla. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

U vranë në ditën e parë të paqes në Kosovë, Rohde kujton dy gazetarët gjermanë

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar 25-vjetorin e vrasjes së dy gazetarëve gjermanë Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesit të tyre, Senol...

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

Lajmet e Fundit