19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

I dehuri tenton të godasë me veturë një person në Rahovec

Një rast i aksidentit ka ndodhur në fshatin Ratkoc të Rahovecit. I dyshuari mashkull nën ndikimin e alkoolit ka ndjekur me veturë një person me qëllim që ta godasë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar  pasi që i njëjti (nën ndikim të alkoolit) me veturën e tij në lëvizje e ka ndjekur viktimën me qëllim ta godasë dhe si pasoi i dyshuari e ka  goditur një veturë  në një parking”, njofton Policia.

Viktima nuk ka pësuar lëndime trupore, ndërkaq i dyshuari është në mbajtje.

Më Shumë

Kundërshtohet heqja e emrit të Hasan Prishtinës nga UP-ja

Një aksion simbolik është mbajtur sot para Kuvendit të Kosovës. Përmes këtij aksioni, është kundërshtuar heqja e emrit të Hasan Prishtinës, nga Universiteti i Prishtinës. Mehmet...

Dueli i tretë final mes Trepçës dhe Yllit

Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të përballen në ndeshjen e tretë të serisë finale të play-offit në Superligën e Kosovës në basketboll. Pas dy...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit