16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Imami bën thirrje për protestë kundër DokuFestit

Mbajtja e festivalit të filmit DokuFest në Prizren është duke u kundërshtuar.

Për këtë është bërë thirrje që të protestohet të premten në qendër të qytetit historik.

Është  imami i xhamisë “Suzi Zerrini”, Besim Berisha  që ka bërë një thirrje të tillë përmes rrjeteve sociale.

“Jo me paratë tona, jo mbështetje financiare shtetërore”, ka shkruar Berisha, transmeton KlanKosova.tv.

Imami Berisha ka bërë thirrje për grumbullim në orën 14:00 në “Sheshin Shadërvan”.

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përball Premium Park Hotel.
Si dhe mund të na kontaktoni:
? +383 44 128 112 ; +383 49 613 613
? info@renelualtahiri.com
Kliko

Cilat janë dallimet dhe çka i bashkon UDB-në dhe Gjykatën Speciale

Shkuan: Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA, i ikur në një lokacion ilegal nga frika nga EULESH -i Gjërat që i bashkojnë: UDB-ja dhe udbashët në...

Osmani pas takimit me Blinken: Lidhja me SHBA-të është ekzistenciale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sekretarin e SHBA-së, Antony Blinken, ku kanë biseduar për të ardhmen euroatlantike të Kosovës. “Diskutim i rëndësishëm me...

Lajmet e Fundit