17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Imami bën thirrje për protestë kundër DokuFestit

Mbajtja e festivalit të filmit DokuFest në Prizren është duke u kundërshtuar.

Për këtë është bërë thirrje që të protestohet të premten në qendër të qytetit historik.

Është  imami i xhamisë “Suzi Zerrini”, Besim Berisha  që ka bërë një thirrje të tillë përmes rrjeteve sociale.

“Jo me paratë tona, jo mbështetje financiare shtetërore”, ka shkruar Berisha, transmeton KlanKosova.tv.

Imami Berisha ka bërë thirrje për grumbullim në orën 14:00 në “Sheshin Shadërvan”.

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përball Premium Park Hotel.
Si dhe mund të na kontaktoni:

Më Shumë

Nesër bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit

Nesër  në Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren, do të bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë Intervente - Laboratori i Kateterizimit,...

De Biasi: Shqipëria më ndryshoi jetën, por në Dortmund bëj tifo për Italinë

Kualifikoi i pari Shqipërinë në një fazë finale të Evropianit dhe tani flet me krenari. “Jam krenar pasi kam dhënë edhe unë një kontribut për...

Lajmet e Fundit