18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Totaj pret në takim ambasadorin britanik Abbott, bisedojnë për sfidat e qeverisjes lokale

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj priti sot në një takim miqësor Ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Sh.T. Nicholas Abbott, me të cilin bisedoi për sfidat me të cilat ballafaqohet qeverisja lokale dhe mënyrat e trajtimit të tyre në vazhdimësi.

Ndër të tjera diskutuan për ngritjen e nivelit të kontributit në jetën kulturore në Prizren dhe për zhvillimin ekonomik, që do të ndikonin drejtpërdrejt në mirëqenien e qytetarëve, njofton Komuna e Prizrenit. /PrizrenPress.com

Më Shumë

Haliti e mohon së Vataj do të kalojë në AAK: Të palëkundur në rrugëtimin e përbashkët politik

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, ka mohuar mundësinë se ish-deputeti i kësaj partie, Ramë Vataj, do të kalojë në AAK. Në profilin e tij në...

Ishte duke punuar në arën e tij në Rahovec, has në një granatë dore të pashpërthyer

Një burrë ka raportuar se ka gjetur një granatë dore të pashpërthyer, derisa ishte duke punuar në arën e tij në Rahovec.   Ndërkaq, njësit policore...

Lajmet e Fundit