15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

I riu nga Gjermania befasohet me mikpritjen kosovarëve, poston video nga Kalaja e Prizrenit

Melvin është i riu nga Gjermania që ka shëtitur botën. Kishte kohë që ai dëshrionte të vizitonte Kosovën, por këdo që e pyeste, kishte marrë një koment jopozitiv, transmeton albinfo.ch.

“Kisha shumë frikë nga Kosova, sepse ekziston një fjali që aty është rrezik, tani nuk mendoj më ashtu”, shprehet ai.

Në videon “Melvin on Tour”, që e bëri në Kosovë, ai shpreh dashuri për Kosovën dhe kosovarët për mikpritje.

Për më shumë:

Më Shumë

Peci: Bujqit e Rahovecit deri më tani janë përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, po qëndron në Rahovec në shënim të Ditës së Verës ku së bashku me përfaqësues...

Bujqit e Rahovecit përkrahen me 21 milionë euro grante e subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë vikendit ka qëndruar në qytetin e Rahovecit, me ç’rast ka shënuar “Ditën e Verarisë”,...

Lajmet e Fundit