34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Ibrahimoviq nuk do të jetë në gjendje të luaj për tetë muaj, për shkak të operimit

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviq, do të mungojë deri në tetë muaj në fushë, pas operacionit në gju.

Milan e quajti procedurën në gjurin e tij të majtë “një sukses të plotë”.

40 vjeçari ndihmoi Milanin për titullin e tyre të parë në Serie A që nga viti 2011, shkruan BBC.

Ibrahimoviq, të cilit i skadon kontrata në verë, më herët kishte shprehur dëshirën për të qëndruar me Milanin edhe për të paktën një sezon.

Ish-lojtari i Manchester United dhe Paris Saint-Germain u kthye në San Siro në vitin 2020, pasi kishte fituar Scudetton gjatë periudhës së tij të parë në Milan.

Më Shumë

Lajmet e Fundit