26.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

IKSHPK sqaron tri vdekjet e raportuara në 24 orët e fundit, thotë se pacientët ishin negativ me COVID-19

IKSHPK-ja ka dalë me një sqarim për sa i përket bilancit të 24-orëshit të fundit me vdekjet nga COVID-19.

IKSHPK thotë në se 3 rastet e vdekjes të raportuara në 24-orët e fundit në momentin e vdekjes pacientët kanë qenë negativ me Covid-19.

“SQARIM NË KOMUNIKATËN 19 SHTATOR 2020! Instituti Kombëtar sqaron se Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes të hospitalizuar në Klinikën Infektive dhe MIQ të QKUK dhe spitalin e Vushtrrisë me sëmundje shoqëruese dhe COVID pozitiv. Në momentin e vdekjes pacientët kanë qen? COVID negativ”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

SQARIM NË KOMUNIKATËN 19 SHTATOR 2020!Instituti Kombëtar sqaron se Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Samstag, 19. September 2020

Më Shumë

Vdes një femër në Prizren, pasi u godit nga një kamion

Një femër ka ndërruar jetë në fshatin Manasterica, të Prizrenit pas goditjes nga një kamion. Kështu ka njoftuar policia përmes raportit 24 orësh. “Ka ndodhur një...

Mozzik ka një kërkesë të veçantë për Dua Lipën

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa po qëndron në Kosovë në kuadër të festivalit “Sunny Hill”. Këngëtarja 26-vjeçare performoi në natën e parë të...

Lajmet e Fundit