25.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Iniciativa Qytetare për Malishevën i bashkohet Nismës

Iniciativa malishevIniciativa Qytetare Për Malishevën me pajtim me strukturat e saj ka marr vendim për shkrirjen e aktivitetit të IQM-së dhe vazhdimin e punës me Nismën për Kosovën.

Ky vendim është marrë të mërkurën në orët e paradites.

“Duke konsideruar se është krijuar një frymë e re me njerëz të merituar në udhëheqje një shpresë e re për qytetaret e Kosovës si dhe në pajtim me deklaratën programore, strukturat e IQM-së erdhën deri te ky vendim në bashkim- shkrirje në kuadër të strukturave të Nismës për Kosovën”, thuhet në komunikatë.

Më Shumë

Zyrapi do të vazhdojë dëshminë në Speciale

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë edhe sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hashim Thaçit,...

Shkolla e filmit “Future is Here” këtë vit sjell 8 filma të rinj në DokuFest

Shkolla e filmit “Future is Here” këtë vit sjell 8 filma të rinj të shkurtër dokumentarë, që shfaqen si premierë në DokuFest. Filmbërësit e...

Lajmet e Fundit