13.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Iniciativa Qytetare për Malishevën i bashkohet Nismës

Iniciativa malishevIniciativa Qytetare Për Malishevën me pajtim me strukturat e saj ka marr vendim për shkrirjen e aktivitetit të IQM-së dhe vazhdimin e punës me Nismën për Kosovën.

Ky vendim është marrë të mërkurën në orët e paradites.

“Duke konsideruar se është krijuar një frymë e re me njerëz të merituar në udhëheqje një shpresë e re për qytetaret e Kosovës si dhe në pajtim me deklaratën programore, strukturat e IQM-së erdhën deri te ky vendim në bashkim- shkrirje në kuadër të strukturave të Nismës për Kosovën”, thuhet në komunikatë.

Më Shumë

Këngëtari i njohur turk vritet në mes të lokalit

Këngëtari i njohur turk, Onur Sener ka mbetur i vdekur brenda ambienteve të një lokali në Ankara teksa po performonte. Këngëtari i grupit muzikor...

Moti sot, mëngjes i freskët, temperatura maksimale 23 gradë

Sot mbi vendin tonë do të mbretëron mot relativisht i qetë, por gjatë ditës parashihet të ketë vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit