15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Ja 10 emrat e të vrarëve në Kumanovë

Janë publikuar emrat e 10 pjesëtarëve të vrarë nga grupi i armatosur gjatë përleshjeve të së shtunës së kaluar në Kumanovë.

Sipas të dhënave pas identifikimit të tyre në bashkëpunim mes autoriteteve të Maqedonisë dhe Kosovës, rezulton se 9 nga personat e vrarë janë shtetas të Kosovës, ndërsa vetëm njëri prej tyre Nusret Kaloshi është shtetas i Maqedonisë.

Xhafer Zymberi – 1972
Valon Kabashi – 1985
Turgaj Gashi – 1978
Arben Rexhaj – 1971
Samit Kastrioit – 1975
Hisen Rushiti – 1965
Fatlum Vishesella – 1983
Mirsad Ndrecaj – 1979
Beg Rizaj – 1977
Nusret Kaloshi -1975
/INA/

Më Shumë

99 vjet nga vdekja e Dantes së shekullit të 20-të

Më 3 qershor të vitit 1924, në Austri ka vdekur shkrimtari Franz Kafka. Ai ishte i lindur në Pragë 1883, nënshtetas austro-hungarez, me prejardhje...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit