22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Jacobson fton qytetarët të dalin në votime

Tracey Ann Jacobson-ambasadore amerikaneThirrjes për të dalë në votime i është bashkëngjitur edhe Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson.

Ajo, përmes një cicërime në Twitter, ka bërë thirrje që të dilet në votime në mënyrë që të dëgjohet zëri i votuesit.

“Sigurohuni që zëri juaj të dëgjohet sot! Dilni dhe votoni!”, ka shkruar Jacobson në Twitter.

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Theret me thikë një person në Suharekë

Një  person ka pësuar lëndime trupore në Suharekë,  pasi që  është qëlluar me thikë nga persona të panjohur. Viktima është dërguar menjëherë për trajtim mjekësor. Policia...

Lajmet e Fundit