22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Thaçi: Kjo ditë, betejë e konkurrencës

Thaci-voton14Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar sot kutive të votimit në shkollën fillore “Faik Konica” së bashku me bashkëshorten dhe djalin e tij.

Thaçi, përderisa ka kryer obligimin e tij si qytetarë, ka thënë me këtë rast se sot është një ditë e veçantë, raporton Express.

Ai ka ftuar qytetarët të dalin të votojnë dhe ka ftuar po ashtu për zgjedhje fer dhe të lira.

Ai këtë ditë e ka quajtu të rëndësishme dhe betejë të konkurrencës.

Më Shumë

Sot nis Euro 2024

Sot nis Europiani i 17, emocione që do të përcillen për 1 muaj në Tv Klan, deri në finalen e 14 Korrikut, që do...

Ndahet nga jeta ish-drejtori i Komunës së Prizrenit dhe themeluesi i RTV “Yeni Donem”, Mehmet Bytyç

Është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare Mehmet Bytyç, një nga emrat që dha kontribut të madh për komunitetin turk të Kosovës. Bytyçi ishte...

Lajmet e Fundit