12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Janë prishur ndërmjet vete gratë dhe burrat e Kuvendit të Kosovës

Jakup Krasniqi ne mbledhje te kryesise se kuvenditGratë deputete të Kuvendit janë ftuar zyrtarisht nga Parlamenti i Shqipërisë që të mbajnë një seancë plenare solemne, të përbashkët, në Ditën e festës së gruas-8 Marsi. Por Kryesia ua ka refuzuar sigurimin e transportit.
Kjo përgjigje ka revoltuar gratë deputete, të të gjitha partive politike, deri në atë masë saqë ato kanë bërë thirrje që “burrat” të dënohen përmes votës gjatë zgjedhjeve, shkruan “Koha Ditore”.

Ndërsa kanë shkëmbyer edhe akuza për keqpërdorimin e automjeteve zyrtare nga “burrat” e Kuvendit, duke bërë të ditur se ato janë prishur keq me ta.

Më Shumë

Mourinho mund të jetë zëvendësues i Kloppit në Liverpool

Të zëvendësosh Jurgen Kloppin nuk është aspak e lehtë, trashëgimia që tekniku gjerman ka lënë në Liverpool është shumë e madhe, por tifozët e...

Vjedhja e veturës në fshatin Damjan të Hasit: I mituri arrestohet pas aksidentit në Prizren

Një veturë është vjedhur mbrëmë në fshatin Damjan të Hasit tw Gjakovës. Pronari ka deklaruar se vetura ka qenë e parkuar në oborrin e shtëpisë. Ajo...

Lajmet e Fundit