16.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Juventus i gatshëm që ta lë Khedira-n të largohet

Juventusi po planifikon që të përfitojë nga Sami Khedira në afatin kalimtar veror duke e lënë të largohet, sipas Calcio Mercato.

Klubet e Premier Ligës dhe MLS e kanë përcjellë situatën e 33 vjeçarit, teksa ai po i afrohet vitit të tij të fundit të kontratës me Zonjën e Vjetër.

Kampioni i botës me Gjermaninë ka munguar në pjesën më të madhe të kampanjës së vitit 2019-20 shkaku i një lëndimi serioz në gju, dhe tani po shikon që të largohet nga lideri i Serie A.

Më Shumë

Muriqi nga Spanja mbështet Lirinë: S’kam dyshim që do inkuadrohet në Superligë (VIDEO)

Liria do ta zhvillojë njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme në histori të klubit, të dielën ndaj Ferizajt, në kuadër të barazhit. Takimi do të...

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Lajmet e Fundit