19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Përfundimisht Bundesliga rikthehet më 15 maj

Një lajm i mirë për të gjithë ata që ju ka munguar sporti këtë kohë.

Bundesliga do të rinis më 15 maj.

Lajmin e ka bërë të ditur të mërkurën kancelarja Angela Merkel.

Ndeshja e fundit në ligën elitare gjermane ishte luajtur më 11 mars, para se të gjitha ligat e evropiane të ndalohen.

Të gjitha ndeshjet në Gjermani do të luhen prapa dyerve të mbyllur, njofton BBC.

Premier League, La Liga dhe Serie A, po provojnë të gjejnë një zgjidhje për të vazhduar kompeticionin, përveç ligës franceze ku Paris Saint Germain u shpall kampion.

Derisa liga holandeze Eredivisie është pezulluar pa ndonjë kampion, vazhdim apo promovim.

Më Shumë

Nesër fillon Beerfest Kosova – 12 deri me 15 korrik

Ketë të premte (nesër) me datë 12 korrik fillon Beerfest Kosova dhe do të zgjas deri me 15 korrik. Gjatë 4 netëve sa zgjatë...

Eurolind Avdimetaj transferimi i ri i Suharekës

Suhareka ka vazhduar me përforcime për sezonin e ri, ku do të luajnë për herë të parë në Superligë. Eurolind Avdimetaj është transferimi më i...

Lajmet e Fundit