13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Kabinën përplot tym, por Blerand Hasanaj del fitues në garën e Zymit

Startin e pati të mirë dhe ashtu i shkoi në xhiron e parë të garës malore në Zym. 

Megjithatë, ngasësi Blerand Hasanaj pati shumë telashe në rrethin e dytë, sepse iu mbush kabina me tym.

Shtegu i Zymit me 2.8 kilometra është ndër të preferuarit e tij, prandaj zgjodhi që kthimin në gara, pas tre vjetësh, ta ketë pikërisht këtu.

Për sezonin sezonin e ri, Blerand Hasanaj ka pretendime të mëdha, ndërsa shpreson të gjejë sponsor.

Ai është kampion i pesëfishtë i Kosovës dhe fitues i Helmetës së Artë, si dhe komentator i Formula 1 në Artmotion.

Më Shumë

Data, vendi dhe ora: Gjithçka gati për duelin e parë më të madh të këtij shekulli, Tyson Fury – Oleksandr Usyk

Historia e boksit do të shkruhet më 19 maj (sipas kohës tonë lokale) kur Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përplasen për titullin...

Arrestohet një person në Rahovec, ushtroi dhunë në familje nën ndikimin e alkoolit

Një person në Rahovec është arrestuar, pasi i njëjti nën ndikimin e alkoolit ka ushtruar dhunë në familje. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së...

Lajmet e Fundit