-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Kosova me fitore e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve

Kosova e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve me fitore, pasi sonte triumfoi ndaj Qipros me rezultat bindës 5-1.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, dadranët ishin dominues dhe fituan pa problem. Nga dy gola për Kosovën i shënuan Vedat Muriqi dhe Donat Rrudhani, kurse një e shtoi Muslija. Për Qipron golin e nderit e realizoi Valentin Roberge.

Kosova e mbylli grupin në vendin e dytë me nëntë pikë.

Më Shumë

Moti për sot

Në Kosovë sot do të mbajë mot i vranët por edhe me intervale të shkurtra me diell. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2-0 gradë...

Kievi ende pa rrymë pas sulmeve ajrore ruse

Pas sulmeve ajrore ruse që goditën Ukrainën, në shumicën e qyteteve të vendit është rikthyer energjia elektrike, përveç në kryeqytet. Kievi mbetet ende me furnizim...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit