22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Kana ndan sonte çmimin kryesor “Palma e Artë”

Festival de CannesFestivali i Filmit në Kanë ndan sonte çmimin kryesor – Palmën e Artë.

Në total janë 18 filma që gjykohen nga juria e festivalit, e cila udhëhiqet nga regjisori nga Zelanda e Re, Jane Campion.

Korrespondentët thonë se favorit për të fituar është filmi “Leviathan” i regjisorit rus, Andrei Zvyagintsev.

Festivali i 67-të i Filmit në Kanë ka nisur më 14 maj.

Më Shumë

Broja: Dua që emri im të mos harrohet kurrë

Sulmuesi Armando Broja është një nga lojtarë më të mirë që ka Kombëtarja e Shqipërisë. Sulmuesi i Shqipërisë, në një intervistë për “Gazetta dello...

Brenda javës hiqen kontrollet në të gjitha pikat kufitare me Shqipërinë

Sezoni turistik ka rritur ndjeshëm fluksin në pikën e kalimit të kufitar në mes të Shqipërisë dhe Kosovës në Qafë Morinës. Ndryshe nga regjimi i...

Lajmet e Fundit