19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Kandidatët e AAK-së në Prizren besojnë në Drejtimin e Ri të Haradinajt

aak-620x330Kandidatët e AAK-së për deputet të Parlamentit të Kosovës, Fatmir Kastrati,Agim Hazrolli dhe Lahi Brahimaj,mbrëmë kanë takuar anëtarë dhe simpatizantë të këtij subjekti politik.

Kandidati Fatmir Kastrati,para të pranishmëve kërkoi mobilizim maksimal për zgjedhjet e 8 qershorit,duke shprehur besimin se numri i votave të AAK-së prej mbi 5000 sa kishte në zgjedhjet lokale do të dyfishohet në këto zgjedhje.

“Lideri ynë Ramush Haradinaj,di dhe mundet të drejtojë zhvillimet në vend”, tha Kastrati.Ndërkaq, Agim Hazrolli,tha se vizioni dhe besimi në liderin Haradinaj,kanë ndikuar që të jetë në listën e AAK-së për deputet. “Do t’i kontribuojë përmirësimit të gjendjes edhe të shëndetësisë në Kosovë”,transmeton TVPZ.

Edhe kandidati tjetër,Lahi Brahimaj,shprehu besimin e plotë të tij se projekti i radhës së Ramush Haradinajt,do të fitojë në këto zgjedhje.

Më Shumë

Policia në Prizren sekuestron 22 motoçikleta

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, në vazhdimin e implementimit të planit operativ “Motoçiklistët kundërvajtës”, i cili është realizuar nga njësitet policore të stacionit...

Lansohet projekti e-Twinning, bashkëpunim arsimor me 40 shtete evropiane

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, bashkë me përfaqësuesin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Johannes Madsen, e kanë bërë...

Lajmet e Fundit