33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

KDTP në Prizren nuk respekton vendimin e KQZ-së

kdtp-620x330Partia e Komunitetit turk, KDTP nuk ka respektuar vendimin e KQZ-së për ndalimin e vendosjes së afisheve në hapësirat publike. Ky subjekt politik ka shpërndarë kudo afishe të kandidatëve për deputet në qytetin e Prizrenit.

KQZ-ja dje ka marr vendim që të ndalohen posterët e kandidatëve për deputetë dhe të subjekteve, për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që pritet të mbahen më 8 qershor. Sipas vendimit të KQZ-së, askush nuk ka të drejtë që të vendos posterë as gjatë fushatës, në të kundërtën gjobitet.Kjo me arsyetimin që të mos ndotet ambienti dhe të mos ketë probleme mes subjekteve, sa i përket hapësirës.

Ky vendimi i KQZ-së ndërkaq nuk është respektuar nga KDTP. Partitë politike në Prizren kanë paralajmëruar se do të ankohen në KQZ për këtë veprim të KQZ-së./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Pandeli Majko: Privilegj i madh të pranoj titullin ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit i ka ndarë të premten titullin “Qytetar Nderi” i Rahovecit ish-kryeministrit të Shqipërisë, Pandeli Majko. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe...

Falet namazi i Kurban Bajramit, ftesë për vepra të mira e solidaritet

Manifestimi qendror për territorin e Kosovës, kushtuar kësaj feste, u mbajtë në “Xhaminë e Madhe” në Prishtinë. Myslimanët në tërë botën, ashtu edhe në Kosovë,...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit