17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kapen 1 mijë euro të falsifikuara në Prizren

Ditën e djeshme një zyrtar i një banke në Prizreni ka raportuar në polici se ka hasur në dy kartëmonedha 500 euro, të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara.

Bëhet fjalë për bankën “ProCredit”, e cila gjendet në rrugën “Ekrem Rexha” në Prizren.

Sipas raportit të policisë, zyrtari ka raportuar se në dy kompani të ndryshme ka hasur nga 500 euro për të cilat dyshohet se janë të falsifikuara.

Policia ka konfiskuara kartëmonedhat e dyshuara.

Kohën e fundit, janë raportuar disa raste të qarkullimit të kartëmonedhave të falsifikuara në tregun kosovar.

Më Shumë

KEDS-i: Lahuni nga dy veta, kurseni rrymën

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala,ka folur rreth situatës së krizës energjetike duke dhënë një propozim për të kursyer energjinë elektrike në kohë krize. Për të kursyer energjinë, Buzhala thotë...

Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat vende-vende mund të...

Bota sot

Lajmet e Fundit