18.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Kapen me marihuanë, arrestohen dy persona në Marash të Prizrenit

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Marash të Prizrenit, pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit është gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë rreth 1.91 gram, raporton PrizrenPress

Sipas raportit 24-orësh të policisë, pas intervistimit dy të dyshuarit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregulltë.

“Marash, Prizren 13.08.2022 – 01:30. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit është gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë rreth 1.91 gram. Pas intervistimit dy të dyshuarit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullte”, thuhet në raport./ PrizrenPress.com

Më Shumë

“Loyola-Gymnasium” zë vendin e parë dhe të tretë në Olimpiadën e “Ekonomiksit”-në shtator përfaqëson Kosovë në Sllovaki

Në garën për njohuri ekonomike “Olimpiada e Ekonomiksit”, organizuar nga Economic Fundamentals Initiative (EFI), dy nxënës të “Loyola-Gymnasium” në Prizren, janë radhitur ndër pesë...

25 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit, Përparim Thaçi

25 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit futbollisti, Përparim Thaçi Në luftën për liri, dëshmori i parë i...

Lajmet e Fundit