13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Vetaksidentohet në Petrovë të Prizrenit, vetura përplaset për murin e një shtëpie

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në Prizren, saktësisht në lagjen Petrovë, raporton PrizrenPress

Sipas raportin 24 orësh të policisë, një person me veturë është përplasur për murin e një shtëpie.

Raportohet se në aksident ka pësuar lëndime drejtuesi i mjetit dhe pasagjerja, të cilëve iu është ofruar tretman mjekësorë.

“Lagjja Petrovë, Prizren 13.08.2022 – 00:45. I dyshuari mashkull kosovar përderisa ka qenë duke drejtuar veturën me targa të huaja duke mos iu përshtatur shpejtësisë së lejuar ka humbur kontrollin mbi veturën dhe është përplasur për murin e shtëpisë së viktimës. Si pasoj e vet aksidentit përveç dëmeve lëndime ka pësuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjerja të cilëve iu është ofruar tretman mjekësorë”, thuhet në raport./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës me pakicë. Për secilin...

Burri tenton ta fusë me dhunë në veturë ish-gruan e tij në Suharekë

Një grua e cila kishte urdhër mbrojtje nga gjykata, ka njoftuar policinë se ish-bashkëshorti i saj ka tentuar që me dhunë ta fuste në...

Bota sot

E diela me diell

Lajmet e Fundit