36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Kapja e 18 kg drogë në autostradë në Prizren, detaje nga rasti

Dy meshkuj janë arrestuar pasi policia u ka gjetur rreth 18 kg substancë narkotike, të llojit marihuanë.

Policia njofton se në cilësi të provave materiale janë sekuestruar dy vetura, dy telefona si dhe prova të tjera që ndërlidhen me rastin.

Rasti ka ndodhur në Autostradë në Prizren, teksa të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

POSEDIM I SUBSTANCAVE NARKOTIKE /Autostradë Prizren-Veri  01.06.2022 – 12:00. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që gjatë kontrollit të dy veturave të tyre janë gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, me peshë rreth 18 kg. Në cilësi të provave materiale janë sekuestruar dy vetura, dy telefona si dhe prova të tjera që ndërlidhen me rastin. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

”Xhebrailat” kanë një kërkesë interesante për kryetarin Muharremaj

Kampioni i Kosovës në futbool, Ballkani, është afër të shkruaj historinë duke u bërë klubi i parë nga Kosova që kualifikohet në fazën e...

Ballkani ua ndërpret kontratat katër futbollistëve

Kampioni i Superligës së Kosovës, Ballkani, ua ka ndërprerë kontratat katër futbollistëve. Kushtrim Gashi, Theophilus Solomon, Dilvio Hoffman dhe Arens Mateli nuk do të jenë...

Lajmet e Fundit