18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Lëndohet një person në vendin e punës në Prizren, dërgohet në spital

Nuk janë të rralla rastet kur punëtorët pësojnë lëndime në vendet e tyre të punës. E një rast i tillë është raportuar dje në rrugën ‘Tahir Sinani’ në Prizren.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës së Spitalit Rajonal në Prizren bëjnë të ditur se punëtori ka pësuar lëndime të lehta trupore.

Sinjali mëson se deri te lëndimi dyshohet se ka ardhur si pasojë e pakujdesisë së 41-vjeçarit i cili po pastronte kamionin e kompanisë ku punon.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore si dhe Inspektorati i Punës.

Me vendim të prokurorit është iniciuar rasti ‘Asgjësim, dëmtim ose heqje e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikim i sigurisë në vendin e punës’.

Më Shumë

Sekuestrohen 33 mijë litra alkool në Rahovec, dogana flet për dëme mijëra eurosh ndaj shtetit

Orët e para të 8 marsit e kanë gjetur në punë sektorin e hetimeve dhe akcizës të Doganës së Kosovës.   Ata kanë marrë indicie nga...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i nxehtë. Sipas njoftimit të IHK-së,...

Lajmet e Fundit