22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Kartolinë e vitit 1931 – kështu dukej qyteti i Prizrenit

Profesori norvegjez, Kenneth Andresen që në Kosovë e njohin të gjithë si koleksionues i kartolinave, së fundi ka sjellë një të tillë të qytetit të vjetër të Prizrenit.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Andresen tregon se kartolina është e muajit pritt të vitit 1931, përcjell Insajderi.com

Prizren, 1931. Kartolina ishte dërguar nga Prizreni në Krnomelj (Slloveni) më 3 Prill 1931”, ka shkruar Andresen.

Kenneth Andresen@kennethandresen

Prizren, 1931. This postcard was sent from Prizren to Crnomelj (Slovenia) on April 3, 1931.

View image on Twitter

Më Shumë

26 vjet nga vdekja e Shkrelit

Azem Shkreli zë vend në krye të poezisë aktuale shqiptare. Krahas cilësisë, poezia e Shkrelit ka shënuar kthesë në rrjedhat e poezisë në Kosovë:...

“Loyola-Gymnasium” zë vendin e parë dhe të tretë në Olimpiadën e “Ekonomiksit”-në shtator përfaqëson Kosovë në Sllovaki

Në garën për njohuri ekonomike “Olimpiada e Ekonomiksit”, organizuar nga Economic Fundamentals Initiative (EFI), dy nxënës të “Loyola-Gymnasium” në Prizren, janë radhitur ndër pesë...

Lajmet e Fundit