13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Katër kandidatët e LDK-së në Prizren bëhen deputetë (Foto)

Anton Quni, Driton Selmanaj, Haxhi Avdyli dhe Hatim Baxhaku janë zgjedhur deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Ata kanë qenë kandidatë nga LDK-ja në Prizren.

Zgjedhjen e tyre e ka konfirmuar sot KQZ-ja./

 

Më Shumë

26 vjet nga vdekja e Shkrelit

Azem Shkreli zë vend në krye të poezisë aktuale shqiptare. Krahas cilësisë, poezia e Shkrelit ka shënuar kthesë në rrjedhat e poezisë në Kosovë:...

Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Ka ndërruar jetë ish-kryetari i Komunës së Mamushës, Arif Butuç. Lajmin për vdekjen e  ish kryetarit e kanë dhënë disa familjarë, derisa kanë njoftuar se...

Lajmet e Fundit