23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

KB Bashkimi e zyrtarizon Dren Dedushajn

Klubi i basketbollit Bashkimi ka bërë një përforcim të ri këtë sezon.

Lajmin e kanë bërë të ditur përmes një postimi në faqen e tyre në Facebook.

Prizrenasit kanë angazhuar lojtarin shtatlartë në qendër, Dren Dedushaj.

Basketbollisti Dedushaj është i gjatë 2.18 cm, ai ka qenë pjesë e kolegjit amerikan “Bryant University” dhe vitin e fundit ishte pjesë e klubit Sigal Prishtina.

Më Shumë

2 mijë e 220 tiketa trafiku të shqiptuara brenda 24 orëve

2 mijë e 220 tiketa trafiku janë shqiptuar brenda 24 orëve në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur policia përmes raportit. Poashtu, kanë ndodhur 28 aksidente...

Ansambli “Lidhja e Prizrenit” nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi

Ansambli "Lidhja e Prizrenit" nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi të Emiratet e Bashkuara Arabe. Drejtori i Ansamblit,...

Lajmet e Fundit