19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Moti sot kryesisht me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e premte parashihet të jetë dita më e nxehtë e kësaj jave.

Sipas IHK-së, sot parashihen vranësira të lehta dhe intervale të gjata me diell, raporton Klan Kosova.

“Të premten –Dita e premte parashihet të jetë dita më e nxehtë e kësaj jave. Parashihen vranësira të lehta dhe intervale të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

Më Shumë

Sulmohet një zyrtar në Suharekë

Dje,  në ora 18:30, në Suharekë, është arrestuar një mashkull kosovar i dyshuar për kryerjen e veprës së sulmit ndaj një personi zyrtar. Pas arrestimit,...

Policia shqipton 1.371 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1 mijë e 371 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit