17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Këngëtarët bëhen bashkë për një qëllim

kengetaret bashkDisa nga emrat më të njohur të skenës sonë ditën e djeshme (e martë) nuk e kanë pritur në ndonjë koncert të zakonshëm ku për punën që bëjnë marrin edhe riskun e tyre.

Vedat Ademi, Sidrit Bejleri, Venera Lumani e Lind Islami, Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve Jetimë kanë vendosur ta kalojnë pranë fëmijëve në një koncert kushtuar atyre.

Këtë e ka bërë të ditur këngëtari Ademi në faqen e tij zyrtare ku ka shkruar. “Në koncertin për fëmijët jetim…Ndoshta nuk mund ta përfytyrojmë dot se si është të jesh jetim pasi jemi rritur në gjirin e familjes, por për arsye të ndryshme këtyre njerëzve ju ka munguar dashuria prindërore dhe atmosfera e familjes… Sot bashkohem me ju dhe si prind ju dëshiroj më të mirat në jetë… Zoti ju bekoftë! Përqafim i ngrohtë nga unë Vedat Ademi, Sidrit Bejleri , Venera Lumani dhe Lind Islami”, ishte ky mbishkrimi i Vedatit, ndërsa ky gjest është komentuar me shumë admirim nga mijëra shqiptar anë e kënd trojeve tona.

Më Shumë

Guardiola: Realiteti është se jam më afër largimit sesa qëndrimit në City

Trajneri Pep Guardiola është tashmë në librin e historisë së Manchester City dhe Premier Ligës. Kampionati i tij i katërt radhazi anglez këtë vit,...

Deputeti i VV-së: Jemi gati për shpërbërje – Veç me PDK-në s’mund ta shpërndajmë Kuvendin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, thotë  se nëse nuk ka unifikim të spektrit opozitar, shpërndarja e Kuvendit të Kosovës është e vështirë të...

Lajmet e Fundit