30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kerkezi inskenon në Teatër dramën “Gjashtë persona ndjekin autorin“

KerkeziDrama “Gjashtë persona ndjekin autorin“ e autorit Luigji Pirandello do të jetë shfaqja që do të inskenohet në Teatrin Kombëtar të Kosovës. Regjinë e kësaj shfaqje do ta bëjë regjisori i filmit e tetarit, Orhan Kerkezi.

Kështu ka vendosur Këshilli Drejtues i TKK-së, në mbledhjen që ka mbajtur të mërkurën.

Në bazë të kësaj, Kerkezi, do të nisë punën këto ditë në bashkërendim me drejtorinë e teatrit.

“Gjithsesi, është dakorduar që të ketë një audicion të gjerë dhe gjithëpërfshirës për ekipin e aktorëve”, thuhet në një komunikatë për shtyp të TKK-së.

TKK njofton se puna dhe organizimi i punës, si ekipi i shfaqjes dhe ndarja e roleve do vazhdojnë së shpejti ndërsa premiera do të dal kah mesi i shtatorit.

Më Shumë

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Lajmet e Fundit