5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Kështu duket fshati Ratkoc, të dielave në ditën e tregut

PIC_2904-840x420Ndonëse tregu i gjelbër dhe i gjësendeve tjera në fshatin Ratkoc të Rahovecit është funksional kohë më parë, megjithatë shumë tregtarë vazhdojnë të tregtojnë mallrat e tyre në trotuar.

Kjo po shkakton shqetësim serioz për banorët e këtij fshati, pasi që hapësira për lëvizje të lirë po ngushtohet dukshëm. Madje në rrugët e këtij fshati ku zhvillohet tregu ka pasur edhe persona të aksidentuar.

As policia dhe as inspektorët e tregut nuk e kanë parë të arsyeshme që të ndërhyjnë për të liruar hapësirat publike të fshatit. Të dielave banorët e fshatit Ratkoc janë të detyruar që të kufizojnë lëvizjet e tyre, sepse ka raste kur njerëzit bllokohen në shtëpitë e tyre, për shkak të parkimit të gabuar të njerëzve që vijnë për treguar/botapress/

Më Shumë

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

Vdekja e turpit!

Nga Fahri Musliu Atje ku nuk ka turp mbisundon mendjemadhësia, arroganca, kaosi, pafytyrësia, egoizmi... kurse mos arsimimi e primitivizmi qëndrojnë në rendin e parë.Kurse shënja...

Lajmet e Fundit