8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Mustafa dhe Rama sot përurojnë tranzitin e përbashkët doganor në Vërmicë

Kufiri ne vermicKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, së bashku me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, nesër do ta përurojnë tranzitin e përbashkët doganor në mes të Kosovës dhe Shqipërisë në Vërmicë.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga Zyra e Kryeministrit Mustafa.
“Kryeministri Isa Mustafa së bashku me kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, përurojnë tranzitin e përbashkët doganor në mes të Kosovës dhe Shqipërisë”, thuhet në njoftim.
Ceremonia do të zhvillohet nesër në ora 11:00, në Vërmicë.

Më Shumë

Kushaj nga Këshilli Grevist: Së shpejti do të njoftojmë për pezullim apo vazhdim të grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) është duke kërkuar mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës në arsim, ndërsa lidhur me...

Rruga në Prizren që “lejon” lëvizjen me shpejtësi 30 dhe 40 km/h (foto)

Vendosja e shenjave të trafikut në rrugën Gjonaj – Zym në Prizren nuk është e zakonshme. Aty gjendet dy shenja, njëra shpejtësinë e lejuar 30...

Lajmet e Fundit