2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Kështu e shënoi Prizreni “Epopenë e UÇK-së” (Foto)

Për nder të 24 vjetorit të Epopesë së UÇK-së, përfaqësues nga Komuna e Prizrenit së bashku me shoqatat e dala nga lufta e me qytetarë sot kanë bërë homazhe në varrezat e Dëshmorëve në Landovicë dhe në lapidarët e dëshmorëve të kombit.

“Sakrifica, lufta dhe flijimi i luftëtarëve tanë është themeli i lirisë dhe pavarësisë që e gëzojmë sot. Përherë mirënjohës deri në përulësi ndaj të rënëve të kombit! LAVDI!” thuhet në njoftim./PrizrenPress.com/

May be an image of 8 people, people standing, outdoors and text
May be an image of 8 people, people standing, outdoors and monument
May be an image of 18 people, people standing and outdoors
May be an image of 10 people, people standing and outdoors
May be an image of 3 people, people standing and outdoors
May be an image of 12 people, people standing, monument and outdoors
May be an image of 10 people, people standing and outdoors
May be an image of 5 people, people standing, outdoors and monument
May be an image of 14 people and outdoors
May be an image of 9 people and outdoors
May be an image of 11 people, people standing and outdoors
May be an image of 11 people, people standing and outdoors
May be an image of 11 people, people standing, monument and outdoors

Më Shumë

Lajmet e Fundit