5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Këto janë çmimet e ditëve të fundit, të artikujve bazë në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka bërë publikimin e çmimeve ditore të artikujve bazë, nga 28 marsi deri me 3 prill.

Gjatë kësaj periudhe, ndryshime në çmim ka pasur orizi, nga 1 euro e 19 cent sa ishte gjatë së hënës së kaluar, në 1 euro e 5 cent, gjatë ditës së djeshme.

Dallime të vogla në çmim, gjatë këtyre ditëve ka pasur edhe në sheqer, nga 4 euro e 50 cent, në 4 euro e 36 cent, përcjell Klankosova.tv.

Ndryshime ka pasur edhe në çmimin e patateve dhe karburanteve.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni çmimet e ditëve të fundit:

Më Shumë

Shtatë persona rrihen mes vete në Prizren

Një rrahje ka ndodhur të shtunën mes shtatë personave në fshatin Reqan të Prizrenit. Policia thotë se rrahja ka ndodhur pas një mosmarrëveshje mes të...

Trezeguet: Leao do të jetë një befasi në Kupën e Botës

Ish-futbollisti i Juventus-it, David Trezeguet, ka bërë një parashikim interesant për Kupën e Botës që do të fillojë sot (e diele) në Katar. Kampioni i...

Lajmet e Fundit