20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Këto janë çmimet tavan të qeverisë për karburantet

1.69 cent është caktuar çmimi i naftës për litër në vend, ndërsa 1.35 për benzinën.

Nafta këtë të mërkurë është me çmimin e njëjtë që ishte para dy dite dhe dje, po ashtu edhe benzina e gazi janë me të njëjtin çmim.

Çmimet tavan vendosen nga Ministria e Tregtisë për çdo ditë me radhë dhe janë të vlefshme deri në njoftimin tjetër.

Më Shumë

Prizren, 12 aktakuza kundër 12 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur njëqindepesëmbëdhjetë (115) aktakuza, kundër njëqindenjëzetekatër (124) personave, janë  ndaluar njëmbëdhjetë (11) persona,...

Malli pa afat në markete në fund u faturohet punëtorëve

Arkëtarët e marketeve në Kosovë, shpeshherë dënohen me pagë nga punëdhënësi, për shkak se në rafte u gjendet mall pa afat. Këtë e konfirmon...

Lajmet e Fundit