9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

KFOR-i në Prizren shton makinerinë nga 12 marsi për trajnime ushtarake

Drejtoria e Emergjencës dhe Sigurisë nw Prizren , ka bërë të ditur se nga data 12.03.2023 deri më 18.03.2023 do të ketë makineri të shtuar nga  KFOR-i në Prizren.

Kjo është bërë e ditur pas një takimi që është zhvilluar në mes LMT-së dhe drejtoreshës për Emergjenca dhe Sigurisi.

“LMT, së bashku me Komandën e RC-WEST do të kenë trajnime/ushtrime, ku fokusi do te jetë në kazermën e LMT-së.

Ju njoftojmë se ky ushtrim nuk ka ndonjë qëllim tjetër.” thuhet në njoftim.

Më Shumë

I dërgoi mesazhe me përmbajtje erotike të miturës, arrestohet i dyshuari nga Prizreni

Është arrestuar një person në Prizren. I njëjti gjatë muajit shkurt-mars 2023, ka ngacmuar seksualisht përmes rrjeteve sociale një të mitur, duke i dërguar mesazhe...

Komisioni për Buxhet shqyrton gjendjen në TRUST dhe çështjen e guvernatorit

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje.   Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale...

Lajmet e Fundit