22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Kjo është marrëveshja PDK-LDK në Malishevë

PDK-ja dhe LDK-ja kanë arritur marrëveshje koalicioni për balotazhin 14 nëntorit në Komunën e Malishevës.

Marrëveshja e bashkëpunimit për bashkëqeverisje mes PDK-së dhe LDK-së përmban 10 nene dhe është nënshkruar nga Isni Kilaj i PDK-së dhe Bajrush Hoti i LDK-së.

Këto dy parti janë marrë vesh që të bashkëqeverisin në Malishevë për mandatin e ardhshëm 4 vjeçar.

Në komunën e Malishevës në zgjedhjet e 17 tetorit, Ekrem Kastrati i Nismës ka dalë i pari me 34,30% të votave, Isni Kilaj i PDK-së është renditur i dyti me 29,07% të votave i pasuar nga Bajrush Hoti i LDK-së me 16,94%.

 

 

 

Më Shumë

Zjarr i madh në Sopijë të Suharekës, përfshihet edhe një trafo e rrymës

Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri trafo e rrymës”,...

Konfirmohet aktakuza ndaj Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës

Është konfirmuar aktakuza ndaj tre ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës-Topit. Lajmi është bërë me dije nga Dhomat e Specializuara të...

Lajmet e Fundit