34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Mbi 1 mijë e 700 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit n vendin tonë janë shqiptuar 1 mijë e 722 gjoba trafiku.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar edhe 278 gjoba për mosrespektim të ligjit antiCOVID, përcjell Klankosova.tv.

Janë arrestuar edhe 31 persona dhe 25 janë dërguar në mbajtje gjatë 24 orëve të fundit.

 

Më Shumë

Së shpejti fillon festivali i teatrove ‘PrizrenFest’

Duke filluar nga data 21 deri më 28 korrik shënohet këtë vit edicioni më i ri i festivali të teatrove, ‘PrizrenFest’. Për gjatë kësaj jave,...

70 aksidente dhe mbi 2300 gjoba trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24-orësh që janë shqiptuar 2340 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 70 aksidente trafiku, 45 prej tyre janë...

Lajmet e Fundit