13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Klopp pa rivalë në Premier League, zgjidhet më i miri i sezonit

Nuk kishte dyshime dhe tani është zyrtare: Jurgen Klopp emërohet trajneri më i mirë i sezonit në Premier League. Rivalët e tij ishin Frank Lampard, Brendan Rodgers dhe Chris Wilder. Sigurisht, gjermani kampion me Liverpool pas 30 vitesh, e meritonte.

“The Reds” bënë një sezon fantastik, duke e mbyllur në vendin e parë me 18 pikë më shumë se Manchester City. Kur kujton forcën e skuadrës së Guardiolës, e vlerëson edhe më shumë titullin e marrë nga Liverpool këtë sezon.

Skuadra e Klopp e siguroi titullin shtatë javë para mbylljes së kampionatit, ndërkohë që humbjen e parë e pësoi më 29 shkurt kundër Watford. Deri në atë moment Liverpool kishte lënë vetëm dy pikë rrugës.

Më Shumë

Kampioni ukrainas i boksit vritet nga rusët pranë Bakhmut

Një kampion ukrainas i boksit është vrarë duke luftuar me rusët në vijën e frontit. Oleksandr Onyshchenko, i cili ishte në ekipin kombëtar të vendit,...

LDK pritet t’i shpallë sot zgjedhjet e brendshme

Lidhja Demokratike e Kosovës ka hyrë në vitin e tretë të saj në opozitë, dhe si duket në të kanë nisur disa zhvillime. Nacionale...

Lajmet e Fundit