-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 19 Janar, 2022

Klubi i Futbollit të Femrave”Liria” e Prizrenit shënon fitore kundër “Heroinave” të Drenasit

Klubi i Futbollit të Femrave “Liria” e Prizrenit, ka shënuar fitore me rezultat 3:0, kudër “Heroinave” të Dranasit.

Ndeshja është zhvilluar sot në Boka të Korishës.

Pjesa e pare u dominua plotësisht nga vendasit.

Futbollistja Anita Musaj, në këtë pjesë shënoi dy gola.

Ndërsa, goli i tretë është shënuar nga Drenusha Zogaj.

Ky golë është shënuar 15 minuta para përfundimit të ndeshjes.

Femrat nga Prizreni në pjesën  e dytë luajtën me një lojtare më pak pasi që Anita Musaj u ndëshkua me karton të kuq.

Trajneri i Klubit të Futbollit të Femrave “Liria” e Prizrenit, Naif Jahaj, u shpreh i kënaqur me rezultatin e vajzave.

“Mbrojtja e udhëhequr nga Blerta Popaj dhe Leonora Qabrati ishte në nivel të lartë dhe arriti të evitojë çdo tendencë të kundërshtarit që shkonte në drejtimin e portës së nikoqirit”, tha ai.

Jahaj tregon se kjo është fitorja e tretë .

“Pas disa vështirësive ekipi po konsolidohet dita ditës dhe kjo është fitorja e tret në Superligë”, tregon Jahaj.

“Shpresojmë që ditëve në vazhdim do të bëjmë më të mirën sepse ekipi do të ngritët në mënyrë të vazhdueshme. Synojmë që në sezonin vjeshtor të arrijmë nivelin mesatar sepse tani më nuk jemi ekipi më i dobët i Superligës ashtu siç ishte sezonin e kaluar”, shprehet Jahaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dy të arrestuar në Suharekë për posedim të substancave narkotike

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy të dyshuar për posedim të 119.56 gram, substancave narkotike, të llojit marihuanë. Kjo ngjarje ka ndodhur...

Djali rrah babain në Suharekë

Në komunën e Suharekës ditën e djeshme është raportuar se një person ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. Viktima është lajmëruar në polici I dyshuari...

Një fotografi me Dua Lipën kushton mbi 2 mijë euro – cila është kostoja e të famshmëve të tjerë?

Yjet e diskografisë botërorë po vazhdojnë të fitojnë shuma të mëdha parash nga shkrepja e  fotografive me fansat e tyre – këta të fundit...

Djali i Bali Muharremajt dyshohet se shtiu me armë, ndërhyn policia

Ditë më parë në media është publikuar një video ku shihen tre të rinjë duke përdorur armë. Në mesin e këtyre personave pretendohet se...

Raportohet një person i zhdukur në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar për një person të zhdukur në Prizren. Rasti ka ndodhur më 9 janar. “09.01.2022-11:00. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se nipi...

Rrokulliset një veturë tek “Qafa e Duhlës”, lëndohet një person

Një person ka marrë lëndime trupore pas një vetaksidenti që ndodhur në vendin e quajtur “Qafa e Duhlës”, në magjistralen Shtime-Suharekë. Vozitësi e ka humbur...

Lirohen nga akuzat për korrupsion dy zyrtarët e Komunës së Mamushës

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim lirues për Cafer Morinën  ish-drejtor i Arsimit në Mamushë dhe Rifat Krasniç, drejtor i shkollës “Ataturk”, të...

Ministria e Ekonomisë: Ndahen 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset

Ministria e Ekonomisë njofton se ka ndarë 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset. Sipas ME-së, kjo ndarje është bërë...

Artan Abrashi caktohet koordinator i VV-së në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje ka emëruar koordinatorët e rinj për 33 qendra të kësaj partie në Kosovë dhe në mërgatë. Përmes një njoftimi për media nga kjo...

Ofendoi dhe pengoi zyrtarët policor, arrestohet i dyshuari nga Suhareka

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ofenduar dhe penguar zyrtarët policorë. “ Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që...

Dyshohet se e kërcënoi burrin e saj me vrasje, arrestohet 40 vjeçarja në Prizren

Një 40 vjeçare me inicialet S.H., është arrestuar sot nga Policia e Kosovës, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale të kanosjes...

Anaid Kaloti flet për parashutat në BBV

Në emisionin “Expuls” nga Ronaldo Sharka në “Ora News” mbrëmjen e djeshme ishte i ftuar ish-fituesi i “Big Brother Albania” Anaid Kaloti. Ai është...

Vetëvendosje në Prizren mbetet pa një asambliste, ja kush dha dorëheqje

Asamblistja në komunën e Prizrenit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Nazife Kokollari – Tahiri, ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt politik. Asamblisja...

Në fund të betejës së gjatë ligjore, pasuria e Prince vlerësohet me 156.4 milionë dollarë

Pasuria e këngëtarit amerikan të ndjerë të popit Prince, emri i plotë i të cilit është Prince Rogers Nelson, përfshirë katalogun e tij të...

Policët, të rrezikuar në punë dhe pa sigurim jetësor dhe shëndetësor

Policët sulmohen dhe lëndohen në punë por trajtimin duhet ta bëjnë me para të veta. Kurse, gjykata dhe prokuroria nuk po veprojnë fuqishëm dhe...

E plagosi në këmbë vetëm pse i ra borisë në kolonë, 1 muaj paraburgim për prizrenasin

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji L.V., i dyshuar për vrasje në tentativë dhe mbajtje në pronësi të...

Lajmet e Fundit