5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Motër e vëlla zgjidhen asamblistë në Rahovec (VIDEO)

Shqipe Kryeziu dhe Sinan Kryeziu do të jenë asamblistët e Kuvendit Komunal të Rahovecit.

Vëlla e motër morën vota të mjaftueshme për asamble komunale si kandidat të Lëvizjes Vetëvendosje.

Sinani thotë se dyshime nuk patën në momentin që vendosën ti  futen garës.

“Na kena besu që kena me hy të dytë, për atë edhe kemi ne hy në garë”.

Shqipja doli të jetë më e votuar, mbase për shkak të përvojës së saj më të madhe, pasi është hera e dytë që u zgjodh asambliste.

 

Më Shumë

Rita Ora konfirmon martesën me Taika Waititin: Po, jam martuar zyrtarisht

Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me regjisorin Taika Waititi të premten, duke e përshkruar atë dasmën si ‘perfekte’ dhe ‘një...

Këshilla e Umberto Ecos mbi rëndësinë e leximit të librave

Leximi të zgjat jetën. Ky është mësimi më i madh që na ka lënë Umberto Eco në një rubrikë që nisi në faqen e...

Lajmet e Fundit