9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Komuna e Prizrenit shpenzon afër 120 mijë euro për të blerë teste për koronavirus

Komuna e Prizrenit ditë më parë ka finalizuar një tender për blerjen dhe furnizimin me teste për koronavirus.

Titulli i kontratës së nënshkruar është “Furnizim me teste serologjike IgM dhe IgG për COVID-19 për nevojat e shëndetësisë primare”.

Tenderi në fjalë i është dhënë operatorit ekonomik “Biotek Kosovo” L.L.C.

Bazuar në kontratën e publikuar nga prokurimi, vlera e përgjithshme e kontratës është 110 mijë e 400 euro. /Gazeta Sinjali/


 

S

Më Shumë

Një tërmet me fuqi prej 5.6 magnitudë godet Greqinë

Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 5.6 magnitudë ka goditur para pak çastesh Greqinë. Siç raporton qendra evropiane e sizmologjisë EMSC, epiqendra e tërmetit ishte...

Usyk kapet me Furyn: O barkmadh lakmitar

Kampioni i peshave të rënda, Oleksander Usyk, ka shpërthyer ndaj britanikut, Tyson Fury, duke thënë se nuk e ka në plan të bëhet pjesë...

Lajmet e Fundit