13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Kosova hap sezonin turistik vjeshtë-dimër

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë do të organizojë sot “Ditën Botërore të Turizmit”.

Në këtë ditë do të bëhet edhe hapja e sezonit turistik vjeshtë-dimër.

Në këtë ngjarje do të marrin pjesë ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ministri i Turizmit dhe Mjedisit të Shqipërisë, Blendi Klosi, si dhe përfaqësues të tjerë të institucioneve të Kosovës dhe Shqipërisë.

news image

Më Shumë

FOTOT: Në radhë për ushqimin, pamje nga Turqia pas tërmetit shkatërrimtar

Tërmeti i 6 shkurtit ishte padyshim ndër më të fuqishmit ndonjëherë dhe me pasoja shkatërrimtare për Turqinë e Sirinë. Gazetarët që kanë raportuar nga vendet...

Shqyrtohet Projektligji për çmimin e produkteve medicinale

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi në parim i Projektligjit për çmimin...

Lajmet e Fundit