19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Komuna e Prizrenit shpenzon 10 mijë euro për pastrimin e varrezave të qytetit

varrezatAnkesat e herëpashershme të qytetarëve në lidhje me mirëmbajtjen e varrezave të qytetit të Prizrenit i kanë detyruar autoritetet komunale që të iniciojnë projektin për pastrimin e këtyre hapësirave, shkruan Koha Ditore.

Komuna pas shpalljes së tenderit ka nënshkruar kontratën me një operator ekonomik për pastrimin e varrezave myslimane, katolike dhe ortodokse, që buxhetit komunal pritet t’i kushtojë afro 9 mijë e 900 euro.
Një gjë e tillë, sipas qytetarëve, është e domosdoshme për shkak se në këtë periudhë të vitit nis rritja e barojave të këqija

Më Shumë

Arrestohet njëri nga gjashtë anëtarët e familjes Likaj për plagosjen në fshatin Gjonaj

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren gjatë ditës kishte shpallur në kërkim gjashtë anëtarë të familjes Likaj nga fshati Krajk i Prizrenit për plagosjen...

Deshi të ndalonte hajdutët, vritet aktori i njohur amerikan!

Aktori i serialit televiziv “General Hospital” Johnny Wactor u qëllua për vdekje gjatë një grabitje në Los Anxhelos. Sipas policisë, 37-vjeçari kishte kapur në...

Lajmet e Fundit