13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Komuna e Rahovecit ndërton Kompleksin Momerial të Dëshmorëve

u2_varrezat_e_deshmoreve2Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi, ka informuar familjet e dëshmorëve për ecurin e ndërtimit të Kompleksit Momerial të Dëshmorëve. Ai tha se ky projekt kushton 471 mijë euro. “Projekti po ndërtohet në Gradish dhe është i paraparë që t’i ketë të gjitha elementet e një Kompleksi që e bëjnë të veçantë komunën tonë nga komunat tjera të Kosovës”, tha Latifi.

Sipas tij, Kompleks Momerial i Dëshmorëve, është i projektuar mirë dhe i përshtatshëm për të bërë homazhe.

Ai ka informuar familjarët që Komuna në bashkëpunim me një kompani të profilizuar po bën përpjekje që t’i mirëmbajë varrezat e dëshmorëve.

“Edhe në cilësinë e kryetarit të Komunës,edhe si institucione komunale ,si bashkëluftëtar i tyre, dëshmorët dhe familjet e tyre do të gëzojnë çdo herë respekt dhe mirënjohje të pakufishme”, premtoi Latifi./PrizrenPress.com/

 

 

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Moti sot me vranësira dhe diell

Sot so të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë...

Lajmet e Fundit