24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Komuna e Rahovecit ndërton Kompleksin Momerial të Dëshmorëve

u2_varrezat_e_deshmoreve2Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi, ka informuar familjet e dëshmorëve për ecurin e ndërtimit të Kompleksit Momerial të Dëshmorëve. Ai tha se ky projekt kushton 471 mijë euro. “Projekti po ndërtohet në Gradish dhe është i paraparë që t’i ketë të gjitha elementet e një Kompleksi që e bëjnë të veçantë komunën tonë nga komunat tjera të Kosovës”, tha Latifi.

Sipas tij, Kompleks Momerial i Dëshmorëve, është i projektuar mirë dhe i përshtatshëm për të bërë homazhe.

Ai ka informuar familjarët që Komuna në bashkëpunim me një kompani të profilizuar po bën përpjekje që t’i mirëmbajë varrezat e dëshmorëve.

“Edhe në cilësinë e kryetarit të Komunës,edhe si institucione komunale ,si bashkëluftëtar i tyre, dëshmorët dhe familjet e tyre do të gëzojnë çdo herë respekt dhe mirënjohje të pakufishme”, premtoi Latifi./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Mbyllet suksesshëm edicioni i 21-të i Dokufest-it

Shpallja e fituesve dhe ndarja e çmimeve në Prizren mbylli perden e edicionit të 21-të Dokufest-it, festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe atij të...

Totaj bën homazhe për dëshmorin e kombit Remzi Ademaj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të Komunës së Prizrenit, bënë homazhe sot, në varrezat e dëshmorëve në Landovicë, për nder...

Lajmet e Fundit