10.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Operacioni i Selimit zgjati një orë

SulejmanSelimi5-25

Ambasadori i Kosovës në Tiranë,Sylejman Selimi para pak çastesh ka përfunduar një ndërhyrje kirurgjike të largimit të gurëve, operacioni i të cilit ka zgjatur një orë dhe ka përfunduar me sukses.

Kjo është konfirmuar për Zërin nga Zëdhënësi i QKU-së, Shpend Fazliu, i cili tha mjekët kanë konstatu se Selimi duhet t’i nënshtrohet një operacioni të largimit të gurëve, prandaj ai sapo ka dal nga salla dhe gjendja e tij është stabile.

Ambasadori i Kosovës në Tiranë, i cili tash e dy muaj po mbahet në paraburgim si pasojë e hetimeve për krime lufte, Sylejman Selimi që nga e shtuna është shtrirë në QKUK për shkak të problemeve shëndetësore

Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Sylejman Selimi i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale, pasi gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar.
Sipas zëdhënësit të QKU-së Shpend Fazliu, Selimi është shtruar në Repartin e Laparaskopisë dhe operacioni e ka filluar para pak çastesh.
“Po është futur në sallën e operacionit në repartin e laparaskopisë në kirurgji për shkak të problemeve me gurë”, tha Fazliu për Gazetën Express.

Selimi prej dy muaj ndodhet në paraburgim nën dyshimet për krime lufte, është sjell në QKU nga Burgu i Dubravës mbrëmjen e së shtunës në gjendje të keqe shëndetësore

Më Shumë

Konfirmohet vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, shkon në shtatë numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka thënë se të enjten e ka neutralizuar një të dyshuar për grabitjen e argjendarisë në Suharekë dhe se ka shkuar...

Vetëvendosje akuzon kryetarin e Prizrenit për zhvatje të pronës publike

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, ka akuzuar kryetarin e Komunës, Shaqir Totaj, për zhvatje të pronës publike. “Vetëvendosje shprehë shqetësimin e saj për zhvatjen dhe keqpërdorimin...

Lajmet e Fundit