11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Kosova dhe Zvicra në një grup në kualifikimet për EURO 2024

Kombëtarja e Kosovës i ka mësuar kundërshtarët e saj në rrugëtimin për Kampionatin Evropian.

Kosova në shortin e hedhur u pozicionua në grupin I, ku do të jetë së bashku edhe me Zvicrën.

E veçanta e kësaj përballje do të jetë se tek kombëtarja helvetike luajnë edhe disa futbollistë shqiptarë si Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

“Dardanët” në të njëjtin grup do të jenë edhe me: Izraelin, Rumaninë, Bjellorusinë dhe Andorrën.

Ndeshjet për kualifikimin në evropian nisin nga muaji mars 2023.

“Euro 2024” do të zhvillohet në Gjermani.

Më Shumë

Vermicë, parandalohet tentim-kontrabanda e pajisjeve elektronike

Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës ka deklaruar se...

Pezullim dhe gjobë për Ronaldon pasi ofendoi tifozët në Arabine Saudite

Cristiano Ronaldo është dënuar me një ndeshje pezullim dhe është gjobitur për një gjest të supozuar ofendues ndaj tifozëve. Legjenda e Manchester United dhe Real...

Lajmet e Fundit