17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Kosova pa policë rezervë

Kosova është i vetmi vend në rajon që nuk ka policë rezervë.

Kësisoj, për vite me radhë, Sindikata e Policisë së Kosovës ka ngritur kërkesën për formimin e ekipit të policëve rezervë.

Meqënëse kjo nuk ka ndodhur, kryesindikalisti Imer Zeqiri përsëri po shtron nevojën për këta zyrtarë.

Ai rendit shkaqet pse janë të nevojshëm këta policë.

Thirrja e sindikatës së policisë së Kosovës po mbështetet edhe nga njohësi i çështjeve të sigurisë, Avni Islami.

Sipas tij, krahas policëve aktiv duhet shtuar edhe mbi 3 mijë policë rezervë.

Në fund të vitit paraprak, nga Policia e Kosovës kanë dhënë dorëheqje mbi 600 policë të komunitetit serb, gjë e cila e vuri në pah nevojën për një ekip të policëve rezervë.tëvë1

Më Shumë

“Prizren Fest” anëtare e European Festivals Association

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit “Prizren Fest” zyrtarisht është bërë anëtare e European Festivals Association (EFA), shkruan KultPlus. “Jemi të emocionuar dhe krenarë për këtë mundësi...

Prizren/ 9 aktakuza kundër 9 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur 9 aktakuza kundër 9 personave, për veprat penale. Dy (2) aktakuza kundër dy (2)...

Lajmet e Fundit