20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Kosova pësoi humbje nga Suedia

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka nisur me humbje kualifikimet për Kupën e Botës “Katari 2022”, pasi sonte pësoi humbje nga Suedia me rezultat 0-3

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, Suedia ishte skuadër me e mirë dhe si rezultat i kësaj mori pikët e plota.

Sulmuesi Alexander Isak e shtoi epërsinë në 0-2, derisa në minutën e 70-të, Sebastian Larsson realizoi nga penalltia për rezultatin final 0-3.

“Dardanët” janë munduar maksimalisht në këtë ndeshje, por nuk arritën të shënojnë as golin e nderit, ani pse kishin disa raste që nuk u shfrytëzuan nga Muriqi, Celina dhe Kryeziu. Mungesat e disa prej lojtarëve bazë, ndikuan sidomos në repartin e mbrojtjes.

Në këtë mënyrë, Kosova e nisi me humbje kampanjën kualifikuese për Kupën e Botës.

/Epoka e re/

Më Shumë

Shpat Kasapi lodhet nga muzika, ndryshon profesion

Shpat Kasapi është nga këngëtarët më të pëlqyer shqiptar të të gjitha moshave. Artisti nga Maqedonia e Veriut që prej dekadash argëton publikun me muzikën...

Moti sot: Me diell dhe vranësira që do të fillojnë nga gjysma e ditës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë në pjesën e parë të ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me...

Lajmet e Fundit