14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Kosovari nga Suhareka ftohet nga Donald Trump në Mëngjesin e Lutjeve

Aktivisti nga Suhareka, Berat Gegaj, është ftuar për të marrë pjesë në Mëngjesin e Lutjes në Washington DC, e cila organizohet nën patronatin e Presidentit të SHBA-së – Donald Trump.

Në lidhje me këtë fakt, vetë Gegaj është shprehur i kënaqur, marrë parasysh se një ftesë të tillë e ëndërrojnë madje edhe shumica e politikanëve në vend.

“Unë Berat Gegaj, jam krenar dhe i nderuar që do e përfaqësoj familjen time, qytetin tim dhe shtetin e Kosovës. Faleminderit shumë Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, shprehet ai në një postim në Facebook.

OJQ e tij njihet për programin e shkëmbimit të nxënësve dhe mjekëve mes Kosovës dhe Amerikës.

Më Shumë

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës me pakicë. Për secilin...

Hendboll, Rahoveci fiton derbin interesant me Vushtrrinë

Në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri të dielën është luajtur derbi i xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në...

Lajmet e Fundit